2020.03.21 godz. 03:26 Świeradów-Zdrój, Dolnośląskie

czy zmiana statutu małej na duza wspólnote zalezy od zmiany ilosci włascicieli przy zachowaniu tej samej ilosci lokali?

Wyjaśnienie sytuacji

pzrez wiele lat byliśmy małą wspólnota z 5 lokalami i 5 właścicielami.W ostatnim roku dtrzy mieszkania zostały sprzedane i mają po 2 włascicieli każde .Teraz mamy dalej 5 lokali ale 8 włascicieli.Czy dalej możemy być małą wspólnotą?Gmina ma 4000 mieszkańców. z wyrazami szacunku Andrzej Stefanowicz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2020 10:28

O zaliczeniu do małej czy dużej wspólnoty decyduje liczba lokali a nie liczba właścicieli tych lokali. Małą wspólnotą nie mogą być Państwo nadal ze względu na zmianę przepisów ustawy o własności lokali która weszła w życie 1.01.2020 r. Od tej daty mała wspólnota jest wtedy gdy liczba lokali nie przekracza trzech.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)