2020.09.08 godz. 17:53 Warszawa, Mazowieckie

Czy zostały popełnione przestępstwa/ wykroczenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuje w sklepie.Dnia 30/08 br doszło do niezbyt przyjemnej sytuacji. Grupa 3 osób (w tym mężczyzna bez maseczki) kupili alkohol. Pani za nimi wszczęła kłótnię z panem bez maseczki, następnie przeszła do kłótni ze mną. Wytoczyła przeciwko mnie dwa oskarżenia; że sprzedałem alkohol osobie nietrzeźwej co nie jest prawdą, bowiem pan nie zdradzał żadnych oznak bycia pod wpływem i drugi, że obsłużyłem klienta bez maseczki czego nie powinienem robić. W dniu dzisiejszym zgłosiła sprawę do centrali sklepu oraz właściciela z informacją o chęci zgłoszenia sprawy do prokuratury. Jak sprawa może przebiec

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 19:32

nie ma prawnego obowiązku noszenia maseczek - art. 31 ust. 3 konstytucji. co do sprzedaży alkoholu to ta pani musi udowodnić, że nabywca był pod wpływem