2023.10.24 godz. 12:54 Tychy, Śląskie

Czy związek jednego z małżonków z innym partnerem podczas trwania rozwodu może być powodem przypisania winy temu małżonkowie za rozpad Małżeństwa ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż wniósł pozew o rozwód.W trakcie tego poznałam i spędziłam czas z innym partnerem.Czy dostarczone przez męża dowody na ten temat mogą być potraktowane jako zdrada z mojej strony i sąd może mnie obarczyć winą za rozpad Małżeństwa ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2023 17:43

Dzień dobry, jest taka szansa, ale to zależy po pierwsze od tego czy w ogóle ktokolwiek z Państwa wnosi o rozwód z orzekaniem o winie. Po drugie zależy czy to byłaby jedyna przyczyna Państwa rozkładu pożycia i kiedy Pani związała się z nowym partnerem. Jeżeli doszło do tego już po wystąpieniu rozkładu pożycia, to Sąd nie powinien tego uznać za Pani winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego. Pozdrawiam, adw. Michał Filec