2022.10.13 godz. 20:51 Poznań, Wielkopolskie

Czym mogę mieć inną karę niż pozbawenie wolności?

Wyjaśnienie sytuacji

Jedziłem bez prawa jazdy. Zaczynalo sie od mandatów. Dostałem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2023 roku. W tym czasie zostałem zatrzymany. Sprawa została skierowana do sądu. Zostane ojcem, jestem osobą zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotny. Moja narzeczona jest zatrudniona na umowe zlecenie. Właśnie poszla na zwolenienie lekarskie ze względu na ciążę. Nie mamy żadnej pomocy jesteśmy sami, narazie zarabiam na czarno. Ale poszukuje pracy na umowe. Co mam zrobic zeby nie isc siedzieć.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 10:20

Uznany winnym czynu z art. 244 kk podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeśli nie był Pan wcześniej karany można próbować warunkowego umorzenia. Po ewentualnym skazaniu pozostaje ewentualne odroczenie wykonania kary lub odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego.