2022.10.11 godz. 22:31 Biszcza-Osiedle, Lubelskie

Darowizna czy można cofnąć? Nękanie psychiczne przez teściową

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od prawie dwóch lat teście przepisali jako darowizna dom na mojego męża, wszystko było by dobrze gdyby moja teściowa potrafiła normalnie żyć z ludźmi. Na chwilę obecną jestem w 9miesiacu ciąży i ona potrafi mi urządzać awantury, odgraża się że pójdzie i odwoła darowiznę, mój mąż ma jeszcze brata niepełnosprawnego którego ta nastawia na nas, nie mogę się nawet normalnie po domu poruszać. Chciałam się dowiedzieć ogólnie czy może odwołać darowiznę, bo nie ukrywam my też w ten dom pieniądze wkładamy a ta jeszcze potrafi tak dziękować

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 11:34

Dzień Dobry! Odwołanie darowizny może nastąpić jedynie w przypadku rażącej niewdzięczności ze strony Obdarowanego. Ponadto, jeżeli teściowa żąda od Państwa określonego zachowania pod warunkiem cofnięcia darowizny, stanowi to formę szantażu a takie zachowanie może być zinterpretowane jako przestępstwo. W razie pytań zapraszam na priv
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)