2022.05.31 godz. 13:16 Stalowa Wola, Podkarpackie

Darowizna mieszkania rodziców dla syna przez notariusza .

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry , mam pytanie odnośnie darowizny , 3 lata temu rodzice podarowali mi mieszkanie własnościowe , dodam że była to tylko formalność ponieważ zamieszkuję go już przez około 20 lat wspólnie z żoną oraz dziećmi . Mój tata zmarł rok temu nie pozostawiając żadnego testamentu , Jedna z sióstr domaga się spadku lub zachówku po ojcu (dodam że rodzice oprócz mieszkania mają również dom ,o działkę , w tym domu zamieszkuje Mama z bratem . Dom również stoi na obojga rodziców . Czy mieszkanie które jest notarialnie moją własnością również będzie dzielone do spadku ? jak można tego uniknąć ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2022 18:46

Trzeba przeanalizować dres darwony tzn. ży została wyłączona z zaliczenia na schedę spadkową. Jeśli nie ma takiego zapisu - dostanie Pan mniej z reszty majątku. Mieszkania nikt Panu nie zabierze.