2022.05.11 godz. 09:29 Lublin, Lubelskie

Darowizna nieruchomości rolnej za sprawowanie opieki.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Pytanie odnośnie umowy darowizny nieruchomości rolnej obciążonej zobowiązaniem sprawowania opieki nad Darczyńcą przez obdarowanego. Obdarowanym był wnuk darczyńcy (syn syna Darczyńcy) . Nie sprawował opieki na Darczyńcą czyli swoją babcią. Opiekowała się Darczyńcą jej córka. Darczyńca zmarł. Czy Córka może podważyć w sądzie tę darowiznę na rzecz wnuka Darczyńcy? Co trzeba zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Maj 2022 11:28

Istotna jest treść umowy, by ocenić, czy była to darowizna, dożywocie, czy przekazanie gospodarstwa rolnego w trybie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.