2023.05.31 godz. 22:23 Rzeszów, Podkarpackie

Darowizna oraz sprawy z poprzedniego zwiazku

Wyjaśnienie sytuacji

Moj ojciec dostal darowizne od swojej matki podczas trwania zwiazku.Przez lata budowal na niej dom ze swoich pieniedzy i dom to stan surowy.Ojciec rozwiodl sie z moja matka bez orzeczenia o winie i teraz ojciec chce zrobic darowizne na swoja corke.Po rozwodzie matka podala mojego ojca o alimentty,sad odrzucil wniosek. Kilka miesiecy temu dostal list od matki adwokata ze chce polowy wartosci domu 140 tys.i zostal przydzielony negocjator. Czy jest mozliwosc zrobienia darowizny na corke oraz czy ojciec musi zaplacic matce pieniadze ktorych ona zada?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2023 09:28

Zapewne chodzi o podział majątku wspólnego. Nie sposób odpowiedzieć na pytanie nie znając szczegółów sprawy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl