2024.06.21 godz. 08:17 Dąbcze, Wielkopolskie

Darowizna samochodu małżonków dla jednego rodzica - a podatek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mamy z żoną auto o wartości około 33tys złotych czyli z tego co sprawdzałem jest to poniżej kwoty wolnej od podatku w I grupie podatkowej. Jesteśmy współwłaścicielami auta. Chcielibyśmy podarować to auto Mamie mojej żony. Jeśli chodzi o żonę i teściową to są one w I grupie podatkowej, ale ja z teściową już nie. Na umowie darowizny muszę też być uwzględniony, ale jak to się ma do kwoty wolnej od podatku... Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat w Internecie... Z góry dziękuję za pomoc. Z poważaniem, Kamil Pawlak

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2024 14:09

Dzień dobry Zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt 1) ustawy o podatku od spadków i darowizn, do I grupy podatkowej zalicza się teściową. Z wyrazami szacunku

Zmodyfikowano dnia: 22 Cze 2024 14:10
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)