2019.04.02 godz. 21:33 Nowe Miasto, Wielkopolskie

Decyzja Wójta o wymeldowaniu w oparciu o art. 35 ustawy o ewidencji ludności

Wyjaśnienie sytuacji

W czasie realizacji wyroku (3 lata zakazu mieszkania razem z ex-żoną i dziećmi) Wójt na wniosek ex-żony w oparciu o art. 35 ust. o ewidencji ludn. wymeldował szwagra (dec. wójta na 1-mc przed końcem kary). Szwagier chce się od tej decyzji odwołać, gdyż lokal z którego Wójt go wymeldował jest jego jedynym miejscem stałego pobytu. Sądowa kara kończy się 22.04.2019 i szwagier chce na powrót mieszkać w dotychczasowym lokalu. O jakie przepisy możemy się oprzeć w odwołaniu? W decyzji Wójta zauważyłem że nie ma w nagłówku oznaczonych stron sprawy. Termin na odwołanie mija 8.04. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Kwi 2019 11:32

Dzień dobry, odpowiedzi na pytanie mogą Państwo poszukać w wyroku NSA II OSK 1593/17 http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/68F9758F82
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 20% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)