2022.03.01 godz. 17:56 Lubawa, Warmińsko-mazurskie

Deweloper nie oddaje mieszkanie w terminie

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o poradę co zrobić w sytuacji gdy deweloper nie oddaje mieszkania na czas. Data oddania zawarta w umowie deweloperskiej minęła, kary umowne są zapisane 0,04 % dziennie gdy deweloper nie przeniesie własności do końca drugiego kwartału 2022 roku więc jeszcze trochę czasu jest. Martwi mnie ze będą jakieś kłopoty ze strony banku w związku z kredytem mieszkaniowym zawartym na to mieszkanie. Czy deweloper ponosi jakąś odpowiedzialność za zwłokę w wydaniu lokalu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2022 10:12

Proszę wezwać dewelopera do oddania mieszkania pod rygorem odstąpienia od umowy. Deweloper może ponieść także odpowiedzialność odszkodowawczą z tytułu niewłaściwego wykonania umowy.

Zmodyfikowano dnia: 02 Mar 2022 10:13
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)