2019.02.14 godz. 14:56 -

dlaczego bank dostanie odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jestem włascicielką nieruchomości pod którą jest hipoteka .Gmina zabierała ze specustawy pare metrów pod drogę, teraz mam dostać odszkodowanie za zabraną część ,ale dowiaduję się ze jest takie prawo że te odszkodowanie pójdzie na konto banku (hipoteki ) czy jest jakieśprawo by oni nie dostali tego odszkodowania > Baumann Czesława

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Tomasz Wojciechowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Kwi 2019 13:05

Szanowna Pani, W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące przekazania środków na rachunek banku, na rzecz którego jest ustanowiona hipoteka, informuję, że działanie to jest zgodne z ustawą o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg. Zgodnie z przepisami art. 18 ustawy ust. 1c i 1d odszkodowanie podlega zaliczeniu na spłatę świadczenia głównego wierzytelności zabezpieczonej hipoteką wraz z odsetkami, natomiast odszkodowanie wypłacane jest wierzycielowi hipotecznemu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)