2022.05.25 godz. 12:27 Pod Pruszcz, Kujawsko-pomorskie

Dlaczego komornik mojego taty ciagle zwiększa oplaty egzekucyjne, i choć spłaca dług za alimenty to nic on nie maleje, a jeszcze rośnie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moj tata mial kiedys alimenty i od pewnego czasu zajmuje sie tym komornik, dlugu glownego ma 27tys zl a odsetek prawie 12tys zl. Od pewnego czasu splaca regularnie po 200zl, 500zl, ostatnio nawet 1500zl zaplacil. W zeszlym roku zabrali mu ponad 3tys zł z rozliczenia PIT, a dlug glowny stoi w miejscu, z odsetek zeszło tylko 60zl. Dodatkowo 2 miesiace temu przyszlo pismo o kosztach egzekucyjnych 3200zl, a dzis 25.05.2022r przyszlo ze juz kosztow egzekucyjnych jest ponada 6tys zł... Dlaczego nic nie schodzi z tych odsetek i dlugu, choc w ciagu roku splacone zostalo dobre 5tys zl...

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2022 16:59

10% każdych wpłaconych środków to opląta egzekucyjna, nadal są raty bieżące, może jakiś dług z funduszu alimentacyjnym i odsetki też nadal rosną od całej kwoty głównej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)