2019.07.26 godz. 10:10 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

dlaczego miałem termin zlożenia wniosku o przyznanie mi dodatku pielegnacyjnego 3 miesiace skoro nie miałem jeszcze prawomocnego wyroku sadowe

Wyjaśnienie sytuacji

wyrok sadowy o niepełnosprawności w znacznym stopniu został wydany 14 03 2019 a uprawomocnił się25 03 2019 wniosek o dodatek pielęgnacyjny złożyłem 07 06 2019tj. przed upływem 3 miesięcy tj 3 miesiące mijały 25 06 2019 od chwili nie wydania wyroku lecz od chwili jego uprawomocnienia

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2019 10:39

Złożenie wniosku o dodatek pielęgnacyjny nie jest obwarowane żadnym terminem ustawowym. Od czasu złożenia wniosku zależy jedynie to, od kiedy zacznie być wypłacane świadczenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)