2020.06.02 godz. 15:40 Dobroszów Oleśnicki, Dolnośląskie

Dlaczego na fakturze jest tylko moja małżonka jako nabywca nieruchomości ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zakupiłem wraz z małżonką działkę budowlaną. Jesteśmy małżeństwem i nie posiadamy rozdzielności majątkowej - działkę w drodze przetargu nieograniczonego nabyliśmy obydwoje i oboje zapłaciliśmy wspólnymi środkami za nabyta działkę budowlaną. Po zakupie działki od Urzędu Miasta i Gminy otrzymaliśmy fakturę na której jako nabywca widnieje tylko moja żona czy to jest zgodne z prawem ? - dodam tylko że w akcie notarialnym jest wszystko ok - właścicielami nieruchomości jesteśmy oboje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 10:13

Szanowny Panie, najistotniejsza i najważniejsza jest treść aktu notarialnego, jeżeli w akcie jest wszystko w porządku to nie przejmowałabym się fakturą. Jednak z uwagi na ewentualne mogące w przyszłości powstać okoliczności, proszę udać się do Gminy z wnioskiem o sprostowanie danych na fakturze. pozdrawiam, adwokat Anna Babiak