2020.01.13 godz. 13:26 Lublin, Lubelskie

Dlaczego nie mogę otrzymać zwrotu kosztów kredytów po wcześniejszej całkowitej spłacie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Bank odmówił mi zwrotu prowizji przy spłacie całości kredytu przed upływem terminu określonym w umowie. Bank uważa, że prowizja była kosztem jednorazowym i fakt wcześniejszej spłaty nie miał wpływu na wysokość prowizji. Prowizja pobrana przez Bank od udzielonych kredytów była wówczas dodana do kwoty udzielonego kredytu. Bank w odpowiedzi napisał, że nie miał podstaw do interpretowania przepisów ustawy zgodnie z wykładnią przedstawioną przez Trybunał i moje roszczenie uznał za nieuzasadnione.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2020 09:11

Jełśi sprawa dotyczy kredytu konsumenckiego i zostały spełnione wszystkie przesłanki do rozliczenia to bank nie ma racji - należy rozliczyć prowizję proporcjonalnie.