2021.08.16 godz. 06:09 Rumia, Pomorskie

Dlaczego otrzymałem akt oskarżenia i termin rozprawy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Sprawa dotyczy oszustwa na portalu olx na kwotę 300 zł. Sprawa trafiła na policję, ale dogadałem się z pokrzywdzonym, zwróciłem mu pieniądze oraz wpłaciłem darowizne na cele charytatywne wybrane przez pokrzywdzonego w ramach rekompensaty. Na Policji złożyłem wyjaśnienia że to wyszło nieporozumienie ale jest załatwione. Mam oczywiście konwersacje z pokrzywdzonym o ugadaniu się polubownie, mam potwierdzenia przelewów zwrotnych. Pan pokrzywdzony zgłosił na Policji że jest sprawą załatwiona. Ale po dwóch miesiącach, dostałem pismo z sądu z terminem rozprawy i aktem oskarżenia. Co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2021 23:45

Złożyć wniosek skierowanie sprawy na posiedzenie celem rozważenia umorzenie postępowania z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynu ew. warunkowego umorzenia postępowania. To, że Pan się dogadał z pokrzywdzonym nie oznacza, że czyn przestał być przestępstwem.