2020.08.31 godz. 14:23 Pobądz, Zachodniopomorskie

Dlaczego pracodawca nie chce wypłacić wynagrodzenia mimo wykonywanej pracy (w momencie gdy ZUS odrzucił zwolnienie lekarskie) z racji nie odprowadzania składek

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca nie odprowadzał dobrowolnych składek chorobowych a mimo to zasugerował proszę iść na zwolnienie. Przekazał dokumenty do zusu a ZUS oczywiście odrzucił. Teraz za wykonywaną pracę nikt nie chce mi zaplacic

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2020 21:45

Jeżeli przebywał/-a Pan/-i na zwolnieniu lekarskim, to jednocześnie praca za ten czas nie była wykonywana. Tym samym nie należy się wynagrodzenie za dni, kiedy praca nie była świadczona. Czy złozył/-a Pan/-i wniosek o dobrowolne objęcie ubezpieczeniem chorobowym do pracodawcy? Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz