2021.04.09 godz. 15:27 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Dlaczego Sąd mògł odebrać Prawa Rodzicielskie zaocznie bez poinformowania terminu rozprawy?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja eks synowa otrzymaľa sprawę rozwodową i alimenty zaocznie bez wiedzy mojego syna,a wtedy mieszkali i prowadzili wspòlne gospodarstwo.Syn pracowaľ w Holandii i adres Jego pobytu wtedy jeszcze Jego žona doskonale znaľa Zrobiła wszystko poza Syna plecami z pomocą znajomošci,a jak wròciľ z Holandii zostaľ po ürostu wyrzucony,gdyż już miaľa wyroki bez jakiejkolwiek możliwošci Jego odwołania się. Alimenty ma przyznane od sierpnia 2019 roku,a wtedy prowadzili wspòlnie gospodarstwo i Jego jeszcze žona otrzymywała całą Syna wypłatę ok.1500 Euro do listopada,bo wtedy zostaľ wyrzucony ????

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2021 21:32

Dzień dobry, sąd wydaje wyrok zaoczny w sytuacji, w której pozwany zachowuje się w sposób bierny, a nie ma przesłanek, aby uznać, że nie został on prawidłowo poinformowany o sprawie. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)