2019.05.14 godz. 18:59 Głogów, Dolnośląskie

Dlaczego sąd w sprawie podniesienia alimentów wzywa pozwanego na odpowiedź na pozew w terminie 7 dni

Wyjaśnienie sytuacji

Zostało dostarczone wezwanie na rozprawę sądową w sprawie podwyższenia alimentów. Sąd wydał pouczenie, że wzywa pozwanego na odpowiedź na to wezwanie w terminie 7 dni od chwili otrzymania pozwu. Zgodnie z kodeksem, czy pozwany nie ma terminu NIE KRÓTSZEGO niż 14 dni? Jeżeli nie zdąży w ciągu 7 dni dostarczyć odpowiedzi na jakie konsekwencje może się narazić oraz czy jego dowody zostaną uznane w sądzie jeżeli wstawi się z nimi na pierwszą rozprawę sądową?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Maj 2019 09:44

z tego co rozumiem sprawa dotyczy wezwania na rozprawę. Z tego co się domyślam został tu zastosowany art. 149(1) kodeksu postępowania cywilnego w sprawie wezwania stron czyli pozwanego. I z tego co rozumiem należy sądowi w ciągu 7 dni odpowiedzieć czy się pozwany stawi na konkretny dzień czy też nie i dlaczego. Ewentualnie ma się stawić - wszystko zależy na kiedy jest termin rozprawy a jak nie to ma wysłać informację, że się nie stawi i dlaczego.

Zmodyfikowano dnia: 15 Maj 2019 09:48