2023.08.08 godz. 18:17 Piekary Śląskie, Śląskie

Dlaczego zajęcie konta przez urzad skarbowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Dzisiaj zauważyłam na swoim koncie, że mam zajęcie konta bankowego przez urzad skarbowy na kwotę 30 tys. Nie wiem za co, ale mogę się domyślić, w zeszłym i pozazeszlym roku nie złożyłam PIT z umowy o pracę, obecnie nie pracuje (od zeszłego roku). Czy to zdjęcie to może być kara, za to niezlozenie pit? Czy jeśli jest zajęcie, to również może grozić za to kara pozbawienia wolności? Obecnie jestem zarejestrowana z PUP i mam zwolnienie lekarskie, ponieważ jestem w ciąży i mam leżeć, nie mogę tam iść, by się czegoś dowiedzieć, a martwię się.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2023 09:19

dzień dobry, proszę skontaktować się telefonicznie z Urzędem Skarbowym i ustalić czego dotyczy zajęcie.

Zmodyfikowano dnia: 10 Sie 2023 09:19