2021.03.30 godz. 11:05 Radom, Mazowieckie

Przedawnienie długu

Wyjaśnienie sytuacji

Dług mojego meza powstał w roku 2004 przez niespłacenie karty kredytowej w ING Banku w kwocie 3 tys zł. W roku 2005 mąż wyjechał do Anglii gdzie przebywa do dnia obecnego. Nie ma zameldowania w Polsce. Dopiero pare dni temu na angielski adres przyszło pismo od firmy EOS działającej w imieniu obecnego. wierzyciela z wezwaniem do zapłaty długu wraz z odsetkami, w sumie 7tys zł, zgodnie z regulacja Pre-Action Conduct Practice Direction. Mąż nigdy wcześniej nie otrzymał żadnego pisma w tej sprawie, nie zamieszkuje w Polsce, wiec nic nie zostało mu doręczone. Czy dług ten nie jest przedawniony?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Mar 2021 11:14

Dzień dobry! Z opisu zamieszczonego w zapytaniu można wnioskować, że w sprawie tego zobowiązania mogło dojść do przedawnienia roszczenia - czy w odniesieniu do męża toczyło się jakiekolwiek postępowanie sądowe i/lub egzekucyjne w związku z tym zadłużeniem?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)