2023.12.07 godz. 09:50 Wrocław, Dolnośląskie

Dług u sieci komórkowej przez wykorzystanie programu w duecie z byłą dziewczyną, która nabiła wysoki rachunek.

Wyjaśnienie sytuacji

Miałem z dziewczyną 2 numery zarejestrowane na mnie w programie duo - tak było taniej. Rozstaliśmy się jakiś czas temu, ale umówiliśmy się, że będzie mi przelewać pieniądze za używanie tego numeru. Niestety po jakimś czasie przyszedł wysoki rachunek (2000 zł), który został nabity przez nią w ramach 'odwetu'. Oczywiście numer już jest zablokowany. Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić, aby odzyskać pieniądze? Operator niestety nie jest w stanie pomóc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 12:47

Dzień dobry, w tej sytuacji jedynym wyjściem jest zwrócenie się do byłej partnerki o zwrot pieniędzy. Jeśli nie zrobi tego polubownie, należy przesłać jej wezwanie do zapłaty, a następnie może Pan skierować sprawę do sądu. Oczywiście musi Pan dysponować dowodami na to, że taka umowa była między Państwem.