2020.06.29 godz. 23:09 Konin, Wielkopolskie

dlug z 2011 a dziś otrzymałem list od komornika o egzekucji

Wyjaśnienie sytuacji

witam dziś otrzymałem list od komornika o wszczęciu egzekucji komorniczej. Nie wiem.co to za dług wiem ze wykupiła go firma presco w 2012 roku sad wydał nakaz zapłaty do mnie nigdy żaden list nie dotarl. Dlug jest z 2011 roku. Teraz po tylu latach chca zebym zapłacił ale nie wiem co i za co.. ten dlug powinien być już przedawniony o ile jaki kolwiek dlug jest. W 2019 ożeniłem się i nie wiem czy komornik moze wejść na konto mojej zony. Dodam ze ja do konta nie jestem dopisany. Proszę o informację.co mogę z tym zrobić i czy komornik nie zabierze żonie z konta pieniędzy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Cze 2020 12:29

w zasadzie komornik nie powinien zająć konta żony. W tej sytuacji musi Pan przejrzeć akta sprawy - proszę się udać jak najszybciej do Sądu, który wydał nakaz zapłaty. Jeżeli nie otrzymał Pan żadnego nakazu zapłaty, to nie mógł Pan się od niego odwołać. W takim razie przysługuje Panu jeszcze odwołanie od nakazu zapłaty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)