2022.03.15 godz. 22:47 Warszawa, Mazowieckie

Dług za czynsz bez umowy - długi obejmują okres od 2019 (wtedy byłam niepełnoletnia, miałam 17 lat) aż do teraz czyli 2022 roku

Wyjaśnienie sytuacji

Nasza rodzina sklada się z 4 osób, 2 osoby dorosłe jako rodzice, oraz dwoje dzieci, jedno nadal niepełnoletnie, drugie od roku już tak. Jakiś czas temu przyszło pismo z informacją że mamy zapłacić pewną sumę pieniędzy (3 osoby wraz ze mną za 3 lata). Od roku jestem pelnoletnia a mam płacić za 3 lata, a nie za rok, dlaczego ? Przecież przez 2 lata jeszcze nie byłam pełnoletnia więc rodzice powinni płacić, a ja od momentu uzyskania pełnoletniości czyli okres jednego roku... Jednak dług rozdzielony został na 3 osoby po równo ...

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 17:57

Wynajmujący może nie wiedzieć od kiedy jest Pani pełnoletnia. Proszę zwrócić uwagę na umowę najmu - być może znajduje się tam oświadczenie, że wszystkie osoby zamieszkujące lokal są osobami pełnoletnimi. Oczywiście nie powinna Pani płacić za okres, kiedy była Pani niepełnoletnia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)