2020.01.02 godz. 10:00 Warszawa, Mazowieckie

Dni wolne na opiekę nad dzieckiem w wieku do 14 lat.

Wyjaśnienie sytuacji

Dziecko będzie miało czerwcu 2020 będzie miało 14-ste urodziny. Czy będą mi przysługiwały 2 wolne dni na opiekę nad dzieckiem do końca 2020 roku, czy tylko do czerwca 2020 ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2020 17:23

Witam, istotna jest data urodzenia dziecka-albowiem, z dniem ukończenia 14 roku życia przez dziecko traci się uprawnienie z art. 188 kp. Do ukończenia przez dziecko 14 lat w 2020r. przysługują Pani/Panu 2 dni, po urodzinach córki/syna nie może już Pani/Pan wykorzystać tych 2 dni. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz