2019.02.11 godz. 14:58 Warszawa, Kujawsko-pomorskie

Moje pytanie dotyczy tego czy będę musiała zapłacić podatek od sprzedaży mieszkania uzyskanego od rodziców w drodze darowizny, przed upływem 5 lat...

Wyjaśnienie sytuacji

W lutym 2018 roku, dostałam od rodziców mieszkanie (darowizna). Chciałabym je w tym roku sprzedać i przeznaczyć pieniążki na kupno drugiego mieszkania, większego. Na jednym portalu czytam, ze mogę tak zrobić (i nie zapłacę podatku) jeśli wykażę, że rzeczywiście wydałam pieniądze na cele mieszkaniowe natomiast w drugim miejscu czytam, że muszę spełnić kilka warunków dla mnie nierealnych, bo np. ja już mam jedno mieszkanie a to jest drugie), chodzi mi o art. 16 upsd. Uprzejmie proszę o informację. Dziękuję z góry

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 12:10

Dzień dobry, niestety według art.16 upsd nie może Pani posiadać innego mieszkania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)