2023.07.29 godz. 18:35 Białystok, Podlaskie

Pilne kolizja po alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 23.07.2023 rano ok. godziny 5 rano wyjechałem samochodem na drogę o praktycznie zerowym ruchu (poza terenem zabudowanym) przez zbyt dużą prędkość (policja nie wie ile jechałem) spowodowałem kolizję w której jedynym uczestnikiem byłem ja sam. Nie odniosłem żadnych obrażeń, jedynie samochód uległ zniszczeniu. Przejezdny, który mnie spotkał zadzwonił po policję. Przez znaczną ilość alkoholu 0.98promila przy pierwszym pomiarze i jest to brane pod uwagę jako przestępstwo i grozi mi zatrzymanie prawa jazdy od 3 do 5lat i kara do 10 tys. Mam 19 lat nie byłem wcześniej karany.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2023 19:08

Kara za czyn z art. 178a kk to kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Oczywiście również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Jakie jest pytanie do tego opisu? Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl