2019.05.09 godz. 10:50 Piła, Wielkopolskie

Zatrzymanie prawa jazdy.

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 27.04.2019 r.zostało zatrzymane prawo jazdy.Przedstawiono zarzut popełnienia występku z art.178 a paragraf 1 kk.Prawo jazdy potrzebne jest do pracy.Picie wódki miało charakter incydentalny.zawartość alkocholu we krwi 0.30 mg.kolejny pomiar,za chwilę 0.22 mg.Jak w najszybszy sposób odzyskać prawo jazdy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2019 17:40

Biorąc pod uwagę, że jest to art. 178a par. 1 kk, to może być ciężko z odzyskaniem szybko prawa jazdy, gdyż może zostać orzeczone przez sąd zgodnie z art. 42 par. 1 kk zakaz prowadzenia określonych pojazdów. Jedyna możliwość to "dogadanie się" z prokuratorem np. art. 335 par. 1 kk, ale należy pamiętać, że sąd może nie uwzględnić wniosku.