2021.07.03 godz. 10:24 Człuchów, Pomorskie

Dnia15.02.2021r. Policja zatrzymała mi prawo jazdy powodem zatrzymania było podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Co mogę zrobić na tą chwilę?

Wyjaśnienie sytuacji

A więc tak w ten sam dzień czyli 15.02.2021r. Pobrano mi krew aby ustalic jakie stęzenie itp. Na wyniki z badań krwi czekałem do 13.05.2021r. Dokładnie było to tak że dostałem wezwanie na policje 'w charakterze podejrzanego w związku z prowadzonym postępowaniem' Własnie wtedy dowiedziałem się jakie są wyniki z badań mojej krwi z tego co mi powiedział policjant który mnie przesuchiwał wyniki pokazały amfetaminę o stężeniu 109ng . Policjant telefonicznie skontaktował się z prokuratorem który powiedział jaką karę proponuje.Nic nie dostałem na piśmie tylko usłyszałem to słownie. Do dziś cisza!!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2021 11:18

W przedstawionej przez Pana sytuacji zalecam skontaktować się z policjantem prowadzącym sprawę celem ustalenia czy akta Pana sprawy zostały już wysłane do sądu, jeżeli tak to kiedy, jeżeli już zostały wysłane do sądu to zawsze może Pan tam zadzwonić i zapytać się czy akta Pana sprawy już wpłynęły, jeżeli tak to może Pan ustalić sygnaturę sprawy i zapytać się czy było wydawane już jakieś postanowienie, czy został wyznaczony termin posiedzenia na którym będzie rozpatrywany wniosek o dobrowolne posiadanie się karze, itd. Dodatkowo oczywiście zalecam pilnować korespondencji. Pozdrawiam