2024.10.03 godz. 17:28 Leszno, Wielkopolskie

Do kiedy mam obowiazek alimentarny na dziecko?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja córka odbywa od sierpnia dobrowolną zasadnicza służbę wojskową która trwa rok. Zarabia 6tys zł.czy nadal mam obowiazek płacenia alimentów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 12:32

Szanowny Panie, nie istnieje granica wieku dziecka, po przekroczeniu której ustaje obowiązek alimentacyjny. Obowiązek ten wygasa wówczas, gdy pełnoletnie dziecko jest w stanie samodzielnie zaspokajać swoje usprawiedliwione potrzeby. W niniejszej sprawie córka osiąga dochód który pozwalałby Panu na złożenie pozwu o obniżenie alimentów bądź o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska