2021.08.05 godz. 09:03 Warszawa, Mazowieckie

Do kogo się udać aby obliczyć całość majątku i dowiedzieć się jaka kwota należy do mnie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zmarł mi tata. Dostałam 3/16 części spadku. Proszę mi powiedzieć jeśli zostanie zapisana na mnie działka to czy resztę z tej 3/16 może mi spłacić siostra która dostaje najwięcej? Reszta rodzeństwa dostaje po działce i nie chcą nic innego. Jeśli można tak zrobić to gdzie się udać do obliczenia całego majątku który nam przysługuje żeby obliczyć moja resztę która została z tych 3/16 po odliczeniu działki? Bardzo proszę o odpowiedź czy da się to wszystko załatwić u Notariusza. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2021 15:53

Dzień dobry! Sugeruję skierowanie zapytania do rzeczoznawcy majątkowego ze specjalizacji obejmującej przedmiot spadku (np.: nieruchomości, gospodarstwa rolne etc.) - dla porządku: najlepiej, gdyby wszyscy zainteresowani spadkobiercy wyrazili pisemnie zgodę na wybór jednego rzeczoznawcy i zgodę na rozliczenia przy uwzględnieniu ustalonych przez niego wartości spadku.