2020.10.22 godz. 11:20 Chocianowiec, Dolnośląskie

czy moga tak zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Doatalam pismo z firmy Best o tresci Wezwanie do zaplaty kredytu z roku 2002.ze sa wierzycielem zobowiazania na podstawie umowy cesji zawartej z żagiel w dniu 009.06.2006.Ze w przypadku braku splaty przekaza sprawe na etap windykacji terenowej i skieruja sprawe do komornka.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2020 14:03

Roszczenie jest najpewniej przedawnione - aby udać się do komornika, Wierzyciel musi dysponować najpierw wyrokiem Sądu. Jeśli sprawa sądowa się nie toczyła, to w przypadku wytoczenia takiego pozwu Sąd uzna zadłużenie za przedawnione. Także raczej bym się nie martwił takim wezwaniem, stanowi zwykły straszak celem wywarcia presji na dłużniku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)