2023.03.22 godz. 15:22 Kielce, Świętokrzyskie

Zmiana wyroku

Wyjaśnienie sytuacji

Doatalem 10 miesiecy prac do odrobienia za przestepswtwo.Po 3 misiacach wnioskowalem o zmiane wyroku na odbicie z pensji, bo mam rodzine i jestem jedynym zywicielem. Z pensji pracodawca placil przez 4 miesiace po 400 zl na fundacje jaka nakazal sad. Pozniej zmienilem prace i tu zaczynaja sie schody. Nie dogadalem sie z nowym pracodawca i on nie placil przez 6 miesiecy naleznosci. ( naleznosc miala byc odbijana przez 10 msc z pensji po 400 zl )Dostalem wyrok aby stawic sie w wiezieniu na 90 dni.czy jest szansa abym podjol prace na umowe(pracuje bez umowy zeby mnie nie zatrzymali) i jakos uregulowac sprawe? Zona nie moze pojsc do pracy bo wychowuje synka ktory choruje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 14:48

Tak, nadal jest szansa uniknąć kary zastępczej pozbawienia wolności. Warunkiem jest złożenie pisemnego oświadczenia o chęci poddania się rygorom kary ograniczenia wolności pierwotnie zasądzonej i oczywiście odpowiednio uzasadnić wniosek o uchylenie kary zastępczej. W razie gdyby potrzebował Pan obrońcy w tym postępowaniu, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)