2020.11.10 godz. 09:33 Łódź-Śródmieście, Łódzkie

Przejazd bez ważnego biletu

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry dobry .Zwracam się z prośbą do państwa o poradę w sprawie nieopłaconego mandatu za przejazd MPK za rok 2003.W niedalekim czasie otrzymałem kilkakrotnie korespondencje z wezwaniem do zapłaty z firmy windykacyjnej ULTIMO tego wlasnie mandatu.Osobiście uważam sprawę za przedawnioną. Bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błedu jeśli się mylę.Nie wiem czy powinienem uiścić należność jeśli upłynęło 17 lat. Serdecznie dziękuję i proszę o wiadomość.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lis 2020 11:13

Dzień dobry, jeśli w tej sprawie nie toczyło się postępowanie przed sądem tj. nie został wydany wyrok lub nakaz zapłaty to sprawa jest już przedawniona. gdyż zgodnie z przepisami prawa przewozowego roszczenie przedawnia się z upływem roku. Pozdrawiam serdecznie.