2024.02.12 godz. 10:17 Nowy Sącz, Małopolskie

Spadek - czas trwania procesu

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry dzień, Proszę o poradę - mój wujek w Polsce był właścicielem gruntu i prawdopodobnie nieruchomości, część gruntu była zabudowana i obecnie trwa rozstrzyganie kwestii dziedziczenia pomiędzy moją mamą a innymi osobami. Cały proces trwa już około półtora roku i nadal nie otrzymaliśmy bliższych informacji. Proszę, jak długo trwa takie rozstrzygnięcie, jeśli zajmuje się nim administracja państwowa? Nie wiem do kogo się zwrócić i jakie są możliwości, dziękuję bardzo i życzę miłego dnia, Gabriel Obrzut

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2024 10:35

Zakładam, że chodzi o stwierdzenie nabycia spadku (a nie dział spadku) - Pana mama, jako strona tego postępowania, ma możliwość wglądu w akta sprawy. Na tej podstawie łatwo ustalić jakie czynności sąd już wykonał, a jakie pozostały jeszcze do wykonania. Nie znając szczegółów postępowania ani akt sprawy, nie sposób udzielić odpowiedzi na Pana pytanie. Jeśli potrzebny jest pełnomocnik w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl