2020.09.27 godz. 23:08 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Praca a ciąża

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Chciałam prosić o poradę. Jeśli mam umowę o pracę do końca kwietnia 2020r. a zaszłam teraz w ciążę to czy pracodawca z chwilą wygaśnięcia umowy będzie miał prawo do jej nieprzedłużenia? I czy po roku urlopu macierzyńskiego będzie mi przysługiwał urlop wychowawczy? Poprostu chodzi mi o to jaka jest różnica między umowa na czas określony a czas nieokreślony w przypadku ciąży? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2020 13:55

Dzień dobry. Umowa na czas określony w Pani przypadku ulegnie przedłużeniu do dnia porodu. Po tym czasie będzie Pani przysługiwał zasiłek macierzyński- nie mylić z urlopem ponieważ urlop jest uprawnieniem pracowniczym. W przypadku rozwiązania umowy o pracę nie będzie Pani przysługiwał urlop wychowawczy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)