2023.08.03 godz. 00:57 Łódź, Łódzkie

Proszę o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór.Chciałam zapytać czy jest możliwośćogłoszenia upadłości z wyłączeniem domu(drewniany,50m),to wszystko co mam.Proszę również o poradę czego mogę oczekiwać od Radcy (odpłatnie)Mam ponad 140tys długu.Nie mam pojęcia z kąd.Pracuję na umowe zlecenie i wiem że to nie moje długi.Na Policji powiedziano mi że sama muszę wskazać które są nie moje długi.Proszęo pomoc czego mogę oczekiwać od Radcy Prawnego (odpłatnie0Dodam tylko ,że komornicy straszą mnie ,że zabiorą mi dom.Przesyłam ostatnie pismo,gdzie żekomo wzięłam kredyt w Szwajcarii.I tak conajmniej raz w tygodniu pismo od komornika o kolejnym zadłużeniu.Ja mam 46 lat.Nie rozumiem tego wszystkiego.Monika Niedźwiecka

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2023 21:10

proszę zażądać od komornika, żeby dał Pani kopię tytułu (lub tytułów) wykonawczego, na podstawie którego prowadzi egzekucję. Z niego dowie się Pani z jakiego powodu jest prowadzona egzekucja. Upadłość obejmuje cały majątek, nie można wyłączyć z niej domu, co jednak nie oznacza, że upadły pozostaje bez środków do życia.