2022.11.07 godz. 22:11 Gdańsk, Pomorskie

Wniosek o rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, dnia 1 listopada wyprowadziłam się z domu, w jakim terminie mogę złożyć pozew rozwodowy. Mam 3 dzieci czy Sąd zadecyduje gdzie będą mieszkać czy mogę porozumieć się z mężem i zaproponować porozumienie? Mam z mężem wspólność majątkowa wyprowadziłam się z naszego domu, czy niesie to dla mnie jakieś konsekwencje? Co z podziałem majątku w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 13:27

Dzień dobry. Pozew rozwodowy może Pani wnieść w każdej chwili, jeśli zaistniały przesłanki całkowitego rozkładu pożycia małżeńskiego. W razie pytań lub wątplwiości zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej