2022.05.11 godz. 00:00 Warszawa, Mazowieckie

Naruszenie danych osobowych

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, dzień dobry. Pewien użytkownik popularnego komunikatora głosowego grozi, że udostępni moje pełne dane osobowe oraz prywatne zdjęcia w serwisie YouTube. Chciałbym dowiedzieć się w razie pojawienia się takiej sytuacji, jakie prawo mnie chroni oraz jak złożyć zawiadomienie o naruszeniu danych osobowych. Dziękuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2022 11:07

Pana dane oraz wizerunek podlega ochronie na podstawie przepisów prawa cywilnego oraz przepisów o ochronie danych osobowych. Zawiadomienie o naruszeniu przepisów dotyczących danych osobowych składa się do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zmodyfikowano dnia: 11 Maj 2022 11:07