2023.09.13 godz. 20:45 Mielec, Podkarpackie

Alimenty dla rodzica

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór ja piszę z takim zapytaniem ojciec pozwał brata o alimenty. Brat nigdzie nie pracuje. Czy można pozwać tylko jedno dziecko? A jeśli pozwie mnie mam męża i synka pracuje na etacie mąż ma własną firmę jak to będzie liczone czy tylko z moich dochodów czy moich i męża nie mamy rozdzielności majątkowej. Nadmienie tylko że jak byliśmy dziećmi mieliśmy zasądzone alimenty których on nie płacił były wypłacane z funduszu alimentacyjnego. Czy ojciec może nas teraz ciągać po sądach i chcieć od nas alimentów.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2023 21:06

Ma oczywiście prawo wnieść powództwo, jednakże nie oznacza to, że powództwo będzie zasadne. Już tylko fakt niepłacenia alimentów może być przesłanką negoatywną do tego, aby uzyskał alimenty od dzieci. Jeśli potrzebujecie Państwo odpłatnej reprezentacji przed sądem w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)