2022.01.30 godz. 00:23 Konin, Wielkopolskie

Zniesławienie

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, jestem funkcjonariuszem policji z nienaganna opinią. Jak to w naszej formacji bywa, ktoś pomówił mnie o zdradę. Partnerka mężczyzny z którym rzekomo ta zdrada miała mieć miejsce wypisywała do innych osób używając słów "puszcza się. Oczywiście to nieprawda dlatego to tak godzi w moje dobre imię. Moje pytanie brzmi czy mogę poki co na stopie polubownej wraz z adwokatem wystosować do niej prywatne pismo, które będzie ostrzeżeniem da niej i możliwością naprawy swojego błędu. Czy muszę składać oficjalne oskarżenie na drodze cywilnoprawnej?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 15:34

Dzień dobry, na początku zawsze warto spróbować rozwiązać problem poza sądem. Jak najbardziej można przygotować takie pismo.
Tak Nie

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2022 10:52

Oczywiście, wystosowanie listu adwokackiego wzywającego do zaprzestania naruszeń Pani dóbr osobistych jest jak najbardziej dopuszczalne. Jak Pani zapewne wie w ewentualnym powództwie należy zawrzeć informację czy była w sprawie prowadzona mediacja lub inny polubowny sposób rozwiązania sporu. W mojej praktyce wystosowanie listu adwokackiego często skutkowało zaprzestaniem naruszeń i usunięciem treści z internetu.