2024.07.06 godz. 21:18 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

roszczenie majątkowe

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. W trakcie rozwodu sprzedaliśmy nasze wspólne mieszkanie i podzieliliśmy się otrzymaną kwotą, zawierając przy tym notarialną umowę podziału części majątku wspólnego. Czy pozwana może rościć sobie prawo do mojej części w/w pieniędzy? Pozwana nie ma żadnych dochodów za wyjątkiem kwoty którą przelewam na jej konto w ramach zawartej ugody. W/w kupiła sobie mieszkanie, nie ma już żadnych oszczędności i podobno jest bardzo chora potrzebując pieniędzy na leczenie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lip 2024 21:35

Skoro podzielono już kwotę otrzymaną ze sprzedaży, uzyskane pieniądze nie będą już podlegały żadnym roszczeniom z obu stron. Nastomiast do podziału pozostaje pozostały majątek wspólny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)