2023.02.03 godz. 18:25 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Zatrudnienie po stażu

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Mój problem to staż, który właśnie odbywam i niedługo kończę. Miejsce stażu, jakie zostało mi przydzielone po szkoleniu to jakaś pomyłka. Chodzę tam tylko dlatego, że chcę mieć to za sobą i nie chce przerywać stażu, aby nie ponosić za to żadnych kar. Jednak organizator szkolenia, który skierował mnie na staż w danym miejscu, wymaga aby po zakończeniu stażu podpisać umowę na co najmniej miesiąc, co mnie przeraża na samą myśl. W umowie nie ma żadnej, wzmianki o tym, że podpisanie umowy jest konieczne. Czy naprawdę muszę podpisać umowę? Czy mogę ponieść jakieś konsekwencje, jeśli nie zrobię tego czego oczekuje organizator? Z góry dziękuję za odpowiedź. Marta Wieczorek

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2023 13:37

Dzień dobry, umowa podpisana przez Panią powinna być zgodna z przepisami powszechnie obowiązującymi. Wszelkie kary, który mogą Panią z tego tytułu spotkać powinny z tego wynikać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)