2024.02.13 godz. 21:06 Kwidzyn, Pomorskie

Zaprzeczenie ojcostwa

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczor nazywam sie Magdalena Nadrał. Sytuacja wyglada tak ze mam dwoje dzieci z nowym partnerem a nie mam jeszcze rozwodu przez co dzieci w aktach urodzenia maja nazwisko męża . Czy ja zaprzeczyc ojcostwo moge dopiero po uprswomocnieniu sie rozwodu czy moge zrobic to juz teraz i czy na jednej sprawie moge zaprzeczyc dwoje dzieci czy musze zrobic to na dwoch osobnych sprawach ? I jak wyglada taka sprawa zaprzeczenia ojcostwa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lut 2024 22:41

Pozew o zaprzeczenie w Pani przypadku jest możliwy w terminie 6 miesięcy od dnia urodzenia dziecka. Jeśli mieści się Pani w tym terminie, możliwe będzie pozwanie oboje dzieci w jednym pozwie. W toku sprawy, należy dostępnymi środkami i dowodami wykazać, że mąż nie jest biologicznym ojcem dzieci. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)