2023.11.07 godz. 01:00 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Zwolnienie dyscyplinarne

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry Wieczór , od 02.11 zaczął się czwarty miesiąc nieobecności w pracy (rekonwalescencja po operacji) . Czy w tym czasie pracodawca może wypowiedzieć mi umowę dyscyplinarnie powołując się na art 52 art 1 KP ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 09:00

Dzień dobry, jeśli przebywa Pani na l4 to przez okres 182 dni zasiłku nie może zostać Pani zwolniona w trybie art 52 KP z uwagi na nieobecność.