2024.06.19 godz. 23:42 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Bez umowne zajęcie lokalu komunalnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór od dnia 15 stycznia 2024 r gdy moja babcia zmarła mieszkam wraz z córką na mieszkaniu bez umowy najmu oczywiście opłacam czysz oraz wszyskie rachunki związane z mieszkaniem. Dzisiaj dostałam list o opuszczeniu lokalu w terminie 14 dni niestety nie ma gdzie się wyprowadzić z córką. Jeszcze jestem zameldowana u moje mamy ale tam nie ma warunków abym zamieszkała z córką. Byłam dzisiaj w urzędzie miasta i kierownik działu mieszkaniowego powiedziała że mam złożyć wniosek o najemstwo lokalu to wtedy zostanie wstrzymana procedura usunięcia mnie z lokalu . Więc proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2024 15:11

Dzień dobry Zgodnie z art. 21 ust. 3 pkt 6) ustawy o ochronie praw lokatorów [...] - cytuję - "Zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy powinny określać w szczególności: [...] zasady postępowania w stosunku do osób, które pozostały [...] w lokalu, w którego najem nie wstąpiły po śmierci najemcy". Skoro więc urzędnik zasugerował złożenie wniosku, to najpewniej takie zasady obowiązują w gminie. Proponuję więc taki wniosek złożyć. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)