2022.03.27 godz. 00:22 Rzeszów, Podkarpackie

Ciągle oszustwa męża

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, pisze ponieważ potrzebuje porady prawnej. Żyje z związku małżeńskim z partnerem od 2015r ,mamy córkę. Od pewnego czasu mąż zakłada konta randkowe na Internecie wypisuje do kobiet że jest chętny na sex , kiedy się go pytam o to mówi że był pijany że nie chciał ale sytuacja dosyć często się powtarza przez co w związku zaczyna nam się nie układać, nie interesuje sie wychowaniem córki nie pomaga w domu , późno wraca z pracy zazwyczaj pod wpływem alkoholu . Mowi że to ostatnio raz ale to się powtarza. Nie ma już nerwow na jego słowa że to ostatni raz.... czy mogę dostać jakaś poradę co powinnam zrobic w tej sytuacji,czy zrzuty ekranu z jego korespondencji z kobietami wystarczyły by do wniesienia sprawy o rozwód? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Mar 2022 12:48

Dzień dobry, do sprawy o rozwód wystarczy nawet samo przesłuchanie stron i ewentualnych świadków. Sąd bada czy doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia (ustanie więzi fizycznej, uczuciowej i gospodarczej). Zatem jeżeli uzna Pani, że doszło do takiego stanu, to może Pani składać pozew o rozwód. Te dowody na zdradę czy samą chęć zdrady męża mogą być szczególnie przydatne, jeżeli będzie Pani chciała orzekania o wyłącznej winie męża, ale i bez tego mogą być przydatne jako dowód na rozkład pożycia bez orzekania o winie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)