2023.09.08 godz. 20:13 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Zakup mieszkania, kredyt hipoteczny.

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Piszę z zapytaniem dotyczącym zakupu mieszkania na kredyt hipoteczny. Przed zakupem ustalony stan mieszkania ze sprzedawcą, który jest właścicielem agencji nieruchomości. W ocenie rzeczoznawcy i w zapewnieniach sprzedającego była mowa o wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Po 1.5 roku od zakupu dochodzi do zwarć elektrycznych w gniazdkach, przepalania kabli i braku prądu w gniazdkach. Po konsultacji z elektrykiem okazuje się, że instalacja nie była wymieniona, że są kawałki nowych kabli połączonych ze starymi, które robią zwarcie. Co możemy dalej zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2023 21:54

Możliwe są dwa roszczenia - obniżenie ceny (żądanie zwrotu poniesionych kosztów) lub odstąpienie od umowy. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)