2020.07.05 godz. 22:55 Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie

Sprawa karna

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór. Pod koniec maja brat został zatrzymany przez policję miał przy sobie 246 gram marihuany. Sąd na prośbie prokuratora wydał nakaz aresztu na 3 miesiące. Został mu przedstawiony zarzut posiadania znacznej ilości. Oczywiście brat ma prawnika. Ale ja mam pytanie ponieważ brat ma jechać w środę podpisać do prokuratury jakieś papiery co to może być? Czy mogę zostać mu jeszcze postawione zarzuty ? Albo śledztwo zostało zakończone? Rozumiem oczywiście że adwokat musi być przy tym tak?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2020 10:45

Dzień dobry, proponuję skontaktować się z adwokatem Pani brata - jeżeli brat się nie sprzeciwia poinformowaniu Pani, powinien udzielić na odpowiedzi na zadane pytania. Prawdopodobieństwo, że śledztwo zostało zakończone w ciagu miesiąca jest raczej niewielkie. Być może Pani brat będzie przesłuchiwany na kolejne, nowe okoliczności. Ciężko udzielić Pani odpowiedzi bo w sprawie mogą być prowadzone różne czynności. Polecam kontakt z adwokatem brata. Pozdrawiam